Dr Urszula Stachewicz otrzymała prestiżową nagrodę w 16 konkursie POLITYKI dla wybitnych, młodych naukowców w kategorii nauki techniczne.  Nagroda przyznawana jest w pięciu kategoriach i promuje niezwykłych naukowców  pracujących nad ciekawymi projektami. Dr Urszula Stachewicz pracuje nad projektami badawczymi z wykorzystaniem nanowłókien polimerowych stosowanych w inżynierii tkankowej oraz w gospodarce wodnej.

GRATULUJEMY!

ula

Zdjęcie: Leszek Zych

GRATULUJEMY!

 

 



 
 
 
 
 
 
 
W dniu 4 lipca 2016 roku, z okazji 35 lecia współpracy pomiędzy Akademią Górniczo-Hutniczą a Forschungzentrum Jülich, zostały zorganizowane warszataty pt.: 
 
 
zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć:
 
 
 
oraz z programem Warsztatów (KLIKNIJ TUTAJ)
 
workshop galeria
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 
W dniach 5-8 lipca 2016 została zorganizowana 5-ta Szkoła Mikroskopii Elektronowej im. Stanisława Gorczycy na temat Mikroskopii Elektronowej i Tomografii Elektronowej:
 
 
Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć:
 
 oraz z programem Szkoły (KLIKNIJ TUTAJ
 
baner galeria
 
 

 Wydarzenia organizowane pod patronatem Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej, Profesora Tadeusza Słomki oraz European Microscopy Society

 

 



 

Wizyta prezydenta firmy FEI w AGH

 

        W dniu 10 kwietnia z wizytą w AGH gościł prezydent firmy FEI, Dr Don Kania. Firma FEI z siedzibą w Stanach Zjednoczonych jest wiodącym producentem mikroskopów elektronowych. Od 1997 r. do FEI dołączyła znana holenderska firma Philips Electron Optics. Prezydent FEI zwiedził laboratorium Międzynarodowego Centrum Mikroskopii Elektronowej przy Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej, w którym w ubiegłym roku zainstalowano unikalny analityczny transmisyjny mikroskop elektronowy firmy FEI - Titan Cubed G2 60-300 z korektorem aberracji sferycznej Cs układu soczewek kondensorowych i systemem ChemiSTEM, przeznaczony do wysoko- (300 kV) i niskonapięciowej (60 kV) wysokorozdzielczej mikroskopii analitycznej. W dyskusji z pracownikami Centrum Prezydent Kania zapoznał się z wynikami badań mikrostruktury i składu chemicznego materiałów dla lotnictwa, wykonanych za pomocą mikroskopu Titan. Wyrazem uznania dla Międzynarodowego Centrum Mikroskopii Elektronowej w AGH jest Jego wpis w księdze pamiątkowej: