saraMZainteresowania naukowe:

Nanowłókna polimerowe wytwarzane metodą elektroprzędzenia, inżynieria tkankowa, biomateriały

Wykształcenie:

2016 – obecnie – Doktorantka Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, dziedzina: Inżynieria Materiałowa.

Tematyka badawcza związana z realizowanymi studiami doktoranckimi: „Wpływ ładunków powierzchniowych na nanowłóknach polimerowych wytwarzanych metodą elektroprzędzenia na proliferacje komórek w  inżynierii tkankowej”

2015-2016 – Studia magisterskie: Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, specjalność: Inżynieria Stali i Stopów specjalnych.

Tytuł pracy magisterskiej: „Wpływ czasu reakcji na właściwości powłok osadzanych na stopie Ti6Al7Nb techniką elektrolityczno-plazmowego utleniania”

2011 - 2015 – Studia inżynierskie: Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, kierunek: Edukacja Techniczno-Informatyczna

Tytuł pracy inżynierskiej: „Bioaktywne/antykorozyjne powłoki na stopach tytanu stosowanych w medycynie regeneracyjnej”

Udział w projektach:

2016-obecnie: „Analiza 3D odpowiedzi komórkowych na rusztowania z nanowłókien polimerowych do regeneracji tkanki kostnej”- Sonata 8, nr 2014/15/D/ST5/02598 finansowanego z Narodowego Centrum Nauki (NCN)

Hobby:

nauka języków, literatura